دانش
صفحه اصلی > دانش > محتوای
برنامه های کاربردی فرنل
- Oct 17, 2018 -

برنامه های کاربردی فرنل

لنز fresnel است که عمدتا در زمینه طرح ریزی و صفحات خورشیدی استفاده می شود. از آنجا که لنز Fresnel نور با لبه های نرمتر را منتشر می کنند، آنها اغلب در چراغ های رنگی استفاده می شود. فیلم پلاستیکی رنگی در موضع مقابل لنز به رنگ نور محل. محل سیم مش یا پلاستیک مات برای پراکنده کردن نور. بسیاری از دستگاه های لنز Fresnel اجازه می دهد نور در تمرکز و عقب برای بزرگنمایی و یا کاهش حجم پرتو نقل مکان کرد، بسیار مناسب برای نوع لنز پروژکتور، طرح عقب تلویزیون، پروژکتور و موازی ساز که نیست فقط به این دلیل نور بيشتر است از طریق روشنایی لنز معمولی بلکه به دلیل تمام پرتو نور را از طریق آن در روشنایی بخش مختلف نسبتا سازگار است.
در زمینه انرژی خورشیدی فتوولتائیک Fresnel عمدتا به عنوان یک جزء متمرکز در سیستم فتوولتاییک متمرکز تبدیل نور از یک منطقه نسبتا بزرگ به یک منطقه نسبتا کوچک استفاده می شود. لنزهای Fresnel ارزان به طور معمول گري یا پلاستیکی از پلاستیک روشن است و می توان به سبک تر و مقرون به صرفه تر از شیشه ای, لنزهای Fresnel بزرگ نیز به طور گسترده ای در اجاق های خورشیدی برای جمع آوری نور خورشید و یا آب گرم کن خورشیدی استفاده ساخته شده است. علاوه بر این، لنز Fresnel نیز به طور گسترده ای در چراغهای خودرو taillights خودرو و reversals ماشین استفاده می شود. آن متمایل به درجه نور منعکس در اصل توسط آینه مقعر رو به پایین، پس از لنزهای Fresnel نیز برای اصلاح برای برخی از اختلالات بصری مانند squint استفاده می شود. [2]
لنز fresnel عنصر نوری به طور گسترده ای استفاده می شود، که طراحی شده است و در بسیاری از زمینه های فنی، از جمله نوری، مواد پلیمر، مهندسی CNC ماشین کاری، مهندسی الماس عطف و آبکاری نیکل است. قالب ریخته گری ریخته گری و فرایندهای ساخت. لنزهای Fresnel در بسیاری از زمینه ها از جمله استفاده می شود:
نمایش طرح: تلویزیون پروجکشن Fresnel طرح عقب Fresnel روی صفحه نمایش پروژکتور بالای، موازی ساز;
با تمرکز انرژی: جستجوی پیشرفته استفاده کنید لنز Fresnel انظار Fresnel برای عکاسی، ذره بین Fresnel;
ناوبری هواپیما: لنز Fresnel فانوس Fresnel شبیه سازی پرواز;
تحقیقات علمی: لیزر سیستم آشکارسازی، و غیره.
مادون قرمز تشخیص: منفعل ردیاب تلفن همراه؛
نور اپتیک: چراغهای جلو اتومبیل، تابلوهای نوری سیستم فرود.
خانه هوشمند: امنیت سیستم ردیاب و غيره

نویسنده: اسم حیوان دست اموز خورشید